Ülitundliku inimese erinevad tundlikkuse astmed
Ülitundlike inimestena oleme me omavahel kõik väga erinevad. Vaatamata sellele, et ülitundlikkus on enamasti kaasasündinud, mängib suurt rolli selles ka keskkond, kus oleme üles kasvanud. Seetõttu ei ole hea mõte, ennast pidevalt võrrelda ei teiste inimeste ega ka ülitundlikega omavahel, kuna me oleme võrreldamatud. Kuid enda mõistmiseks on hea teada, kuidas sinu tundlikkus on kujunenud ja kuhu oled teel. Oluline on leida tee, kuidas vabaneda üleliigsest tundlikkusest ja nautida oma ehedust tundlikul viisil.
Richard L. O’ Neill oma artiklis on toonud huvitava seose ülitundlikkuse ja Pareto põhimõtetega, mille kohaselt 80% tulemustest tulenevad vaid 20% tegevustest (80:20 printsiip. Selle põhimõtte töötas välja Vilfredo Pareto 1906 aastal, kui ta avastas, et 80% Itaalia maast kuulus 20% inimestele. Peale seda avastust hakkas ta jälgima ka teisi valdkondasid oma elus ning avastas, et selline põhimõte peegeldub mingil viisil igal pool). Vastavalt Dr. Elaine Arone uuringutele, on kuskil 20% elanikkonnast ülitundlikud. Pareto printsiipi arvesse võttes, võib ehk järeldada järgmist:
- 80% kõigist tervenemistest on saavutatud 20% elanikkonna poolt, kes on ülitundlikud inimesed
- 80% nõuandjatest on 20% elanikkonnast, kes on ülitundlikud inimesed
- 80% arstidest koosneb 20% elanikkonnast, kes on ülitundlikud inimesed
- 80% terapeute koosneb 20% elanikkonnast, kes on ülitundlikud inimesed
Autor: Kadri Riisik
Kasutatud allikas: http://hubpages.com/health/Highly-Sensitive-People-The-5-Types-Of-Highly-Sensitive-Person-Which-Are-You
Kui leidsid selle artikli enda jaoks kasuliku olevat ning soovid meie tegevust toetada, siis saad seda teha, kasutades rekvisiite: Õitsev MTÜ, arve EE59 2200 2210 5909 4493 Swedbank ja selgitusse kirjuta “empaat.ee toetuseks”. Aitäh!