See programm on avatud kõigile, kes töötavad meeskondade ja organisatsioonidega: meeskondade coachidele, konsultantidele, muudatuste läbiviijatele, HR-juhtidele, (meeskonna)juhtidele, ettevõtete omanikele ja konstellööridele. Soovitatav aga oleks eelnevalt lugeda süsteemsest tööst organisatsioonides. Näiteks “Vastuvoolu kaasa – süsteemne juhtimine” (“Systemic Leadership” Jan Jacob Stam) või “Tiimid – armastuse lugu” (Jan Jacob Stam ja Dees van de Hoef).
Süsteemsed sekkumised meeskondades ja organisatsioonides
26.-28. november 2024, Tallinnas
510€+KM
Eesti Konstellatsiooni Instituudi lõpetanutele ja pikal kursusel õppijatele -10%
Sissejuhatus
Tiimid (ja organisatsioonid) on nagu elusolendid, kellel on omaenda ja sageli väga hea mälu. Mõnikord nad liiguvad täpselt vastupidises suunas kui meeskonna liikmed. Kelle poole peaksime siis pöörduma? Tiimi liikmete või kogu “meeskonnaks” kutsutava üksuse poole?
Muide, ‘meeskonna’ asemel võib lugeda ka ‘organisatsioon’, ‘osakond’, ‘startup’, ‘ühing’ või ‘pereettevõte’.
Taustinfo:
Süsteemse lähenemise puhul vaatleme meeskondi ja organisatsioone kui elavaid süsteeme.
Süsteemne vaade või süsteemne vaatenurk on suurepärane täiendus organisatsiooni-, juhtimis- ja muutuste paradigmadele. Süsteemsest lähenemisviisist tulenevad silmi avavad ja organisatsiooniliste probleemide kohta käivad arusaamad, annavad sageli uusi vaatenurki, uusi lahendusi, avaneb lahendusruum ja võimalus ummikseisundid taas voolavaks muuta.
Süsteemsed tööriistad on praktilised vahendid, mida saab kasutada igas meeskonnas või organisatsioonis.
Mida me teeme ja mida sa õpid?
- Nende kolme päeva jooksul õpite, kuidas rakendada mõningaid järeleproovitud süsteemseid sekkumisi meeskondades. Kuigi mõned neist võivad olla ruumilised, ei ole need kaugeltki konstellatsioonid klassikalises mõttes.
- Saate kompaktse ülevaate süsteemsest fenomenoloogilisest teooriast ja eeldustest.
- Mis on süsteemne intelligentsus ja kuidas ühenduda organisatsioonides esineva süsteemse intelligentsusega.
- Saate teada, mis on olemuslikult süsteemsed sekkumised ja kuidas luua tingimused, et need saaksid toimida.
- Te saate teada, kuidas eristada esimese, teise ja kolmanda järgu sekkumisi.
- Te õpite esitama teise järgu küsimusi, mida saate kasutada mis tahes süsteemses coachingus.
- Te õpite, mis vahe on ametlikul funktsioonil ja süsteemsel funktsioonil.
- Õpite koos meeskonnaga uurima, millised meeskonna rollid on vajalikud, et hästi toimida.
- Te õpite 11 eeldust, et meeskonnad õitseksid.
- Käsitleme mõningaid organisatsioonides sageli esinevaid mustreid: millised need on; kuidas need ilmnevad ja millised on nende sümptomid; ja millised võiksid olla sekkumised.
- Te uurite, millisest sisemisest kohast või süsteemsest rollist lähtuvalt te sekkute ja milline on selle mõju tulemusele.
- Me selgitame “sekkumiste järkusid”, andes teile põhjalikuma ülevaate: “Mida on vaja teha ja mis võiks olla esimene samm?”.
- Te saate uurida, kuidas teie enda mustrid mõjutavad sekkumisi ja teie tööd meeskonnas ning kuidas neid mustreid kasutada, selle asemel, et olla nendega vastuolus.
- Tutvustame ja harjutame vähemalt viit või kuut erinevat sekkumist nii, et saate neid hiljem ise läbi viia.
- Osalejate juhtumid on väga teretulnud. Töötame mõnedega neist ja kasutame neid samal ajal õppimiseks.
Siin on palju õppida, alates praktilisest tööst kuni teie kui „sekkuja“ oskuste arendamiseni.
- Anname teile õppimise toetuseks mõned eesti- ja ingliskeelsed abimaterjalid.
- Me rakendame konfidentsiaalsuse ja mitte hukkamõistmise reeglid ning loome ruumi õppimiseks, uurimiseks, ebaõnnestumiseks ja uuesti õppimiseks.
Läbiviijad:
Jan Jacob Stam ja Dees van de Hoef
Hollandist, kogu maailmast
Jan Jacob Stam töötab täistööajaga konstellatsioonidega juba 25 aastat. Ta on asutanud neli süsteemse tööga seotud ettevõtet. Ta on kirjutanud kuus raamatut ja korraldanud üksteist rahvusvahelist kongressi. Ta on välja töötanud palju koolitusprogramme ja töötanud rohkem kui neljakümnes riigis.
Sellegipoolest on tema uudishimu see, mis teda endiselt ajendab.
“Ma tunnen end ikka veel nagu väike poiss, kes on tohutu teadmiste ookeani rannas, leides kaldale uhutud ilusaid karbikesi….. Olen lihtsalt õigel hetkel õiges kohas. Olen selle eest tänulik.“
Dees van de Hoef on suured kogemused personalijuhtimise, projekti- ja interim juhtimise valdkonnas, eriti ülesannetes, millel on silt: “ vaevalt, et see võimalik on “. Deesi mõtteviis on keskendunud hoiakule “see on võimalik”, hoides jalad kindlalt maa peal ja leides praktilisi sekkumisi süsteemsetele keerulistele probleemidele. Tal on kümme aastat kogemust süsteemses töös.
Dees: “Minu armastus inimeste, meeskondade ja organisatsioonide vastu on alati olnud tugev. Seetõttu on kogu minu töö kantud sügavast kaastundest inimeste vastu, kes elavad ja töötavad koos, isegi kõige raskemates oludes.“
Dees ja Jan Jacob töötavad koos juba neli aastat, kasutades oma erisusi meeskondade kasuks, kellega nad koos töötavad, võimaldades kõigil maksimaalselt kasutada oma potentsiaali.
“Meie eesmärk on meeskondade, organisatsioonide ja inimeste kasutamata potentsiaali vabastamine, kus kohtuvad päris inimesed teiste päris inimestega. Me ühendame ja austame neid põhjusi, miks meeskonnad ja üksikisikud on sellised, nagu nad on. Kui reisikaaslased”
Pausidel pakutav tee, kohv ja snäkk kuulub hinna sisse. Lõuna ei kuulu hinna sisse.
Koht: Hestia Hotel Europa, Paadi 5, Tallinn
Tõlge: inglise keelest eesti keelde
Täiendav info: Kadri Riisik, tel. +372 52 76 247, kadri @ empaat.ee
Registreerumine