Õppejõud

Tiiu Bolzmann

Tiiu Bolzmann, MA sündis 1946. aastal eesti põgenike laagris Saksamaal. Ta on päritolult eestlane, kodakondsuselt austerlane ja eestlane. Ta on õppinud Frankfurdi ülikoolis filosoofiat, pedagoogikat ja sotsioloogiat. Hiljem jätkas ta õpinguid Austrias Grazis ja sai Carl Rogersi kliendikeskse ja seejärel süsteemse pereteraapia terapeudiks.

Tiiu on töötanud terapeudi, ülikooli õppejõu, väljaõpete läbiviija ja organisatsioonide nõustajana. 1990 tutvus ta Bert Hellingeriga, kes on perekonstellatsioonide meetodi looja, ning õppis tema käe all perekonstellatsioone. Kümme aastat hiljem alustas ta perekonstellatsioonide töö väljaõpetega Argentiinas, asutades esimese Ladina-Ameerika Perekonstellatsioonide Instituudi (endise nimega Argentiina Bert Hellingeri Instituut), mille nimi on täna Centro Latinoamericano de Constelaciones Familiares.

1998-2019 elas ja töötas Tiiu Argentinas, olles Ladina-Ameerika Perekonstellatsioonide Instituudi direktor, süsteemse teraapia teemaliste raamatute kirjastuse Alma Lepik kirjastaja, konstellöör ja õpetaja. Instituudi väljaõppe programmid on jõudnud Tšiilisse, Uruguaisse, Brasiiliasse, Peruusse, Boliiviasse, Ekvadori, Kolumbiasse, Mehhikosse ja Hispaaniasse.

 
 2016 aastast on Tiiu õppinud Thomas Hübli juures (kes on kaasaegsem müstiline õpetaja) kuidas töötada kolektiivse traumaga ja osales tema väljaõppes TWT (Timless Wisdom Training) ja “Pocket Projecti” väljaõppes.
 
Alates 2020 aastast elab Tiiu Hamburgis, et olla lähemal oma tütre perele. Endiselt koolitab Tiiu online perekonstellatsioonide väljaõppegruppides Argentiinas ja Hispaanias, töötab kiindumussuhte traumadega klientidega ja teeb töötubasid. Tiiu on kirjutanud mitu raamatut hispaania keeles. Eesti keeles on 2013. aastal ilmunud raamat „Perekonna varjatud seadused. Suhete käsiraamat sünnist surmani“.
 
 
Tiiu räägib lähemalt oma elukäigust, kujunemisest ja perekonstellatsioonidest Raadio 2 saates Hallo, Kosmos!: http://r2.err.ee/…/4a6e28e1-8d54-49af-860b-b06da468efca
 
 
 

Marianne Franke-Gricksch

Marianne Franke-Gricksch on kahe poja ema ja kahe lapselapse vanaema.

Ta on olnud 28 aastat Saksamaal põhi- ja keskkooli õpetaja, samuti naturopaat ja psühhoterapeut, kes kasutab oma töös nii primaalteraapiat kui ka süsteemseid praktikaid. Ta on õppinud erinevaid süsteemseid lahendusi, sealhulgas perekonna konstellatsioone Bert Hellingeri juures, hüpnoteraapiat ning NLP koos Gunter Schmidtiga.

Marianne on töötanud alates 1990. aastatst Münchenis enda loodud erapraksises. Ta on nii individuaal, paari kui ka rühma süsteemne terapeut.

Ta viib läbi süsteemsete ja perekonna kosntellatsioonide seminare üle kogu maailma. Õpetab õpetajatele, lastevanematele, noorukitele, kui ka sotsiaalvaldkonnas töötavatele inimestele süsteemset pedagoogikat.

Ta on ka Saksamaa Süsteemsete Lahenduste Instituudi Wieslocheri teaduskonna liige ja DGfS (Saksamaa Süsteemsete konstelatsioonide Ühingu) koolitaja.

Tema sulest on ilmunud raamat: “Sa oled üks meist! Süsteemseid lahendusi õpetajatele, õpilastele ja lastevanematele.” 

Marianne veebisait: www.marianne-franke.de

 

Joan Corbalán

Joan Corbalán on viimased 30 aastat oma elust pühendanud konsultandi ja koolitajana inimeste saatmisele nende isikliku elu ja ametialastes küsimustes. Ta töötab nii üksikisikute, paaride ja perede terapeudina kui ka organistatsiooni konstellöörina, viies läbi ka erinevaid rahvusvahelisi koolitusi. Kogu tema teekond ning isiklik ja tööalane kogemus on nüüd rohkem kui kunagi varem inimeste ja ettevõtete teenistuses, et avada laiem vaade protsessidele ja raskustele, võimaldades meil muuta raskused uuteks võimalusteks.

Joan Corbalán on uurinud ka põhjalikult kaasaegseid perekondi. Ta avab uusi vaatenurki, kuidas uutes peremudelites paari-,vanema- ja lapse suhete väljakutseid juhtida ning kuidas saavutada nendes kergus ja rõõm.

 

  

Stephan Hausner

Stephen Hausner on omandanud varasemalt väljaõppe Hiina traditsioonilises meditsiinis, homöopaatias, osteopaatias ja humanistlikus psühhoteraapias. Omandades konstellatsioonide väljaõppe Bert Hellingeri juures, on ta üle 27 aasta kasutanud süsteemseid konstellatsioone terviseprobleemidega töötamiseks nii individuaalselt kui ka gruppides.

Stephan Hausner on konkurentsitult oma valdkonnas rahvusvaheliselt parim. Ta on ainulaadne oma töömeetodi ja teema käsitluse poolest. Ta on meditsiinilise taustaga inimene, kes on nii palju aastaid olnud tervise teemadele pühendunud, avastamaks seeläbi varjatud hoovuseid haiguste ja sümptomite taga.

Ta on esitlenud oma tööd paljudel rahvusvahelistel konverentsidel ja osalenud koolitajana koolitusprogrammides rohkem kui 45 riigis 5 kontinendil.

Tema kogemus kajastub ka tema raamatus „Isegi kui see maksab mulle elu. Haiguste ja sümptomite konstellatsioonid“ .

Stephan Hausneri veebileht: www.stephan-hausner.de/en