Miks olla ülitundlik inimene on tore, vahva ja hea?

MIKS OLLA ÜLITUNDLIK INIMENE ON TORE, VAHVA JA HEA?

lilled kasvamasÜlitundliku inimesena oled õnnistatud paljude eriliste annete ja omadustega. Oska neid märgata, nendest rõõmu tunda ja neid oma elus teadlikult rakendada.

Ülitundlikus on kui tuleleek: me saame sellega palju head teha, nt. selle peal süüa valmistada, valgust ja soojust anda, kuid oskamatult sellega ümber käies, võime ka maja maha põletada või muid jamasid korraldada. Nii nagu tulegagi tuleb õppida ümber käima, tuleb sulgi, armas ülitundlik, õppida oma võimsat tööriista käsitlema ning neid enda ja teiste hüvanguks kasutama. Oska vaadata oma andeid teistsuguse nurga pealt.

ÜLITUNDLIKU INIMESE EELISED:

* SA OLED VÕIMELINE TUNDMA TEISTE EMOTSIOONE

See on ääretult kasulik omadus, sest ülitundliku inimesena sa mõistad, kes vaevleb emotsionaalse valu käes, isegi kui nad üritavad varjata oma tõelisi tundeid. Sa näed inimese hinge ja tema tegelikke soove. Tihti selles maailmas on meid õpetatud maske kandma, olema tugevad ja tundetud. Kuid tundliku inimesena sa tead, kui inimlik on kogeda tundeid. Ja kui vajalik see on, et keegi seda ka märkab, lubades sul olla see, kes sa oled.

* KOGED SÜGAVAMALT ARMASTUST JA KA KÕIKI TEISI TUNDEID

Armastus on uskumatult võimas seisund. See võrratu energia, mis meist läbi voolab, igas kehaosas märku annab, on kümnekordselt tugevam ja erakordsem, kui teistel mitte nii tundlikel. Sinu armastusega kokkupuutuja on õnnelik, et saab kogeda midagi nii ürgset, et see võtab jalust. Ülitundliku inimesena oled sa suurepärane armastaja. Ära hoia end tagasi, see on võimas energia. Ja kui keegi sinu noolega pihta saab, siis kogeb ta midagi enneolematut võimast. Luba sellel ilusal juhtuda!

* TUGEV INTUITIIVNE TAJU

Kui me kuulame oma südamehäält, kõhutunnet, mis juhatab ja annab vastuseid meie küsimustele, siis liigume iga päev imede keskel. Seda tunnet kuulates, mitte ignoreerides, on see võimsaks tööriistaks nii eraelus, tööl kui ka teiste aitamisel. Kui on vaja teada, kas teha kellegagi koostööd või mitte, kas minna sinna või mitte, kas usaldada seda inimest või mitte, kas teha see projekt teoks või mitte, kas see valik praegusel hetkel on parim või mitte, kas lahkuda töölt või mitte, kas öelda seda välja või mitte jne. Igal sammul oma elus sa saad seda rakendada ja kasutada. Usalda oma instinkte!!! Suu ja sõnadega saab luua suuri õhulosse, kuid sinu instinktid ei valeta kunagi. Loomulikult selleks, et see kanal oleks paremini loetav, peab hoolitsema selle eest, et ei oleks “segajaid “ vahel (emotsioonid, ärevus, pinge, vale toit jne). Õpi oma intuitsiooni kuulama ja ka järgima. Õpi oma “kanaleid” puhtana hoidma ja sa näed, millised muutused hakkavad sündima.

* TUNNED SUUREMAT JA SÜGAVAMAT NAUDINGUT

Tundliku inimesena koged sa tihti “tibutagi”, kuna sinu naudingu volüümi nupp on pidevalt põhjas. Tea, et need on sügavamad ja võimsamad, kui mittetundlikul inimesel. Mõnest tundlikust inimesest võib saada naudingu sõltlane, otsides neid tegevusi, mis annavad pidevalt seda tunnet. Armatsemine on üks nendest.

 * ÜLIVÕIMSAD MEELED

Ülitundliku inimesena on sul ekstreemselt teravad meeled. Need võivad mõnikord põhjustada üleerutust, kuid samas on sul ka võimalik neid kasutada oma töös millegi uue loomiseks. Nt. helilooja, muusik, kunstnik, kokk, psühholoog jne.

* LOOVUSE VOOLAVUS

Ülitundlikud inimesed on väga loomingulised. Sinu seest tulevad mõtted, ideed on tihti nii unikaalsed ja ebatavalised, et võivad ehmatada sind ennastki. Seetõttu on väga paljud ülitundlikud inimesed tegusad just loomingulistes valdkondades nagu kunstnikud, kirjanikud, näitlejad, muusikud, loovjuhid jne. Sinu loovusel ei ole piire. Mõtle, kui paljudes valdkondades sa saad seda kõike ära kasutada. Ära oota, et teised tuleksid välja sarnaste ideedega, et oma mõtetele kindlustunnet saada. Usalda enda loomingut ja ole uhke ja tänulik selliste võimsate saadetiste eest. Tee need mõtted ja ideed teoks!!! Maailm ootab neid!

* OLED VÄGA KAASTUNDLIK

Tundlikuna on sul võimalik tajuda, mida teised võivad tunda, kui sina või keegi käituks mingit moodi. Seetõttu teades, kuidas keegi võib ennast pärast sinu poolt tehtud tegu või öeldud sõnu tunda, oled ääretult kaastundlik. Sest sa adud ,mida ta võib kogeda ja sa ei soovi, et teine inimene kannataks ja kogeks ebameeldivusi. Ja kui me juba teame, mida see tunne ja tegu endaga kaasa toob, oskame olla kaastundlikumad.

Tundlikuma inimesena oled suurepärane kuulaja ja nõuandja. Võid vajadusel teisi inimesi ja nende probleeme pikalt kuulata ja neile toeks olla. Kuid pea meeles, et sina oled alati oma elus number üks ja alles siis tulevad kõik teised. Sest kui sinu akud on tühjad, siis ei ela sa täisvõimsusel ja annad ära oma hinge varud, mida teha aga ei tohiks. Tuleb pöörata tähelepanu enda laadimisele ja maandamisele.

Ja loomulikult, olles ülitundlik inimene, vajad sa ka palju rohkem ja tihedamini aega üksi olemiseks, et kuulata iseenda häält. Sul on võime mõista ja kogeda maailma palju suuremas pildis.

* IMELINE KUJUTLUSVÕIME

Ülitundliku inimesena on sul uskumatult hea kujutlusvõimega, kujustades pilte, asju väga värvikate ja eredatena. See on tingitud asjaolust, et tundliku inimese meeled suudavad informatsiooni sügavamalt ja põhjalikumalt töödelda. Saad seda vahvat andi ära kasutada oma töös uusi ideesid välja pakkudes, kirjeldades neid väga detailselt ja arusaadavalt. Või üldse, rääkides mingitest asjadest, projektidest, oskad sa seda kindlasti palju värvikamalt ja huvitavamalt edasi anda, kui teised.

* TEADLIKKUS PEENEMATEST NÜANSSIDEST MEIE ÜMBER

Tundliku inimesena ruumi sisenedes koged sa enda ümber ka peenemaid nüansse, mis jäävad teistele tihti märkamatuks. Näiteks nagu millises meeleolus keegi on, kuidas sind vastu võetakse, kas ruumis on sobiv valgustus, lõhnad, helid, kes kellele meeldib jne. Sinu meeled on alati tähelepanelikud ja sa skännid pidevalt ümbrust ja inimesi. Miks see hea on? Sul on alati ülevaatlik pilt, mis tegelikult sinu ümber toimub. Sellest lähtuvalt on sul ka rohkem informatsiooni, mille põhjal järgnevaid otsuseid teha. Sul on enam kaarte avatud, kui teistele. Sa lihtsalt ei ole sellest võibolla olnud teadlik. Nüüd aga oled!

* VÄGA KOHUSETUNDLIK

Oma olemuselt oled sa väga hoolikas ning enne tegutsemist mõtled põhjalikult läbi oma järgmised sammud. Sa tead oma tegevuse tagajärgedest juba enne, kui oled need sammud astunud. Tänu oma intuitsioonile tajud rohkemat ja seetõttu võid ka näha asju ette.

* VÕIME TUVASTADA VALESID

Ülitundliku inimesena oled elurütmidesse nii sügavalt kaasa haaratud, et tajud igat väiksemat muudatust ümbritsevas keskkonnas. Samuti sa märkad teiste kahtlasi tegemisi. Sulle on sisse ehitatud valedetektor. Sa saad seda kasutada nii tööl kui eraelus. Õpi lihtsalt usaldama, seda mida sa tunned. Ära lase endast üle sõita ning kustuta sellised valekolded juba eos.

* SINU AJU TÖÖTLEB PROTSESSE PÕHJALIKUMALT

Oled valmis vastama küsimustele juba enne, kui neid sult küsitud on. Seetõttu oled ka võimeline nägema ja tunnetama ette võimalikke lahendusi. Kuna töötled infot põhjalikumalt, võid tunduda teistele aeglasemana. Kuid sa ei ole veel sellepärast vähem intelligentne. Kaugel sellest. Sinu info töötlemise tulemused on palju põhjalikumad ja seetõttu ka usaldusväärsemad.

* VÕIME SUHELDA LOOMADE JA LINDUDEGA

Loomad ja linnud võivad tundlikumate inimestega suhelda teistmoodi. Seda sellepärast , et nad tajuvad, et sa oled võimeline nendega suhtlema ja nende vajadusi märkama.

* OLED VÕIMELINE TÕLGENDAMA MITTERÄÄKIVAT MAAILMA MEIE ÜMBER, NT. TAIMED

Ülitundlik inimene võib teistest paremini mõista verbaalselt mitterääkivat maailma, nagu loomad, taimed, kivid ja loodus üldse. Olles looduses, kus meid ümbritsevad puud, põõsad, loomad, taimed, saad tunda elu vibratsioonide laineid ja minna selle vooga kaasa. Nautida sellist ehedat elusat mängu. Milline rõõm ja nauding.

* SUL ON VÄGA RIKAS SISEELU

Kui tunned ennast ülestimuleerituna, siis tihti tundliku inimesena taandud sa muust maailmast, et olla omaette ja ennast tasakaalustada. See aeg iseendaga annab sulle võimaluse olla sügavuti enda sees nii vaimselt kui mentaalselt. Sedasi tehes koged sa palju sügavamal ja tähendusrikkamal tasandil iseennast. Tegevused nagu teleka vaatamine, pidutsemine, rahvarohked üritused on ülitundlikule inimesele liiast. Ja seetõttu tihti sa ka valid lihtsalt olemise enda seltsis. See arendab sind vaimselt väga hoogsalt.

* SA EI VAJA EKSTRA STIMULATSIOONI NAGU KOHVI

Ümbritsev keskkond stimuleerib sind pidevalt ja enamasti üleliiagi, nii et sa ei vaja seetõttu lisa kofeiini, et enda organismis erutust tõsta.

MÄRKA ENDAS OMA TUGEVUSI JA KESKENDU NEILE!!!

Autor: Kadri Riisik

Kui leidsid selle artikli enda jaoks kasuliku olevat ning soovid meie tegevust toetada, siis saad seda teha, kasutades rekvisiite: Õitsev MTÜ, arve EE59 2200 2210 5909 4493 Swedbank ja selgitusse kirjuta “empaat.ee toetusesks”. Aitäh!