Kuidas käsitlevad ajurveeda iidsed tarkused tundlikku inimest?

Kuidas käsitlevad ajurveeda iidsed tarkused tundlikku inimest?

14. detsember 2017 kell 18-20.00 Tallinnas Luha 1

 

DSC_3418Ajurveeda on üks lahutamatu osa veeda traditsioonist ja tegeleb suures osas inimese füüsilise tervisega. Viimane on otseselt seotud vaimu ja hinge tasakaaluga, mistõttu ei ole ajurveedat võimalik mõista ega ka igapäevaelus praktiliselt rakendada pelgalt füüsist silmas pidades. Teisisõnu on veedade puhul tegemist loodusjõude kirjeldavate väga lihtsate, aga ka keerulisemate valemitega, millest viimaste seosed ulatuvad kaugemalegi kui ühe elu piir.

Ajurveeda on üks lahutamatu osa veeda traditsioonist ja tegeleb suures osas inimese füüsilise tervisega. Viimane on otseselt seotud vaimu ja hinge tasakaaluga, mistõttu ei ole ajurveedat võimalik mõista ega ka igapäevaelus praktiliselt rakendada pelgalt füüsist silmas pidades. Teisisõnu on veedade puhul tegemist loodusjõude kirjeldavate väga lihtsate, aga ka keerulisemate valemitega, millest viimaste seosed ulatuvad kaugemalegi kui ühe elu piir.

Sündides saab igaüks meist kaasa ainulaadse elementide algoritmi. Viimast võib nimetada otsekui „individuaalseks lakmuspaberiks“, mis reageerib tuntavalt alati siis, kui on oht loodusjõududega vastuollu minna. Selle mõistmine ning oskuslik kasutamine on pika ja terve elu elamise eelduseks. Ei midagi keerulist ja praktiliselt rakendatav kohe siin ja praegu!

Ajurveeda keskendub paljuski ennetavale tegevusele, mis tähendab eristamist individuaalse sobivuse kontekstis. Tervislik ja kasulik ei pruugi olla mitte kõigi jaoks ühtmoodi sobilik. Igapäevasel toidul, mõttel ja emotsioonil on siin oluline roll, sest kõigel on universumis temale omale energia ja vibratsioon. Iga toit, mõte ja emotsioon reageerib meie „individuaalse lakmuspaberiga“ erinevalt, aga ometi seaduspäraselt. Millised on selle avaldumise äratuntavad vormid ning kuidas elada loodusega igapäevaselt kooskõlas, sellest räägib kauaaegne veedaliku elustiili praktiseerija Kaja Keil 14. detsembril, kes toob hulgaliselt näiteid ka omaenda praktikast.

Loengul käsitletavad teemad:

* ajurveeda individuaalne algoritm

* loodusjõudude rütmilisus ja selle individuaalne mõju

* karmilised seosed tundlikkuse aspekti silmas pidades

* toidud ja olukorrad, mis suurendavad individuaalset tundlikkust

* lihtsad praktilised nektarid erinevat liiki tundlikkuse tasakaalustamisel

 

Kaja tutvustus:

Kaja on kauaaegne veedaliku elustiili praktiseerija, kes jagab oma kogemusi erinevates töötubades ja individuaalselt. Tema südamesooviks on inspireerida elama looduse rütmis, mis on ainus tervise garantii. Tema sõnul on ajurveeda on elamise teadus ja võimalikult kaua noorena püsimise kunst. Täiuslikuks vormitud looduse laboratooriumis läbi aastatuhandeid kestnud praktika, mille võtmesõnaks on alati individuaalsus. See, mis on ühe jaoks nektar, võib olla teise jaoks mürk. Tõde peitub igaühe individuaalses valemis, kus keha, meel ja hing on üksteisega tihedas seoses. Ajurveeda on väga praktiline teadus ja koheselt igapäevaellu rakendatav.

Käesoleva aasta maikuus ilmus Kaja sulest raamat „Elu Maitsed. Praktiline Ajurveeda“, mis kirjeldab ära ajurveeda põhialused ja annab häid praktilisi juhiseid, kuidas oma toidulauda aastaaegade vahetudes sobilikuks muuta.

Loe ka Telegrammi intervjuud Kajaga SIIT

Või kuula Hallo Kosmose pikemat saadet SIIT

Lisainfo Kaja web-lehel: www.praktiline-ajurveeda.ee

 

Osaluspanus 15 EUR saab tasuda kohapeal sularahas

Registreeru üritusele siin: http://goo.gl/forms/AdwFdOpNkZ

Lisainfo kadri@empaat.ee või tel. 52 76 247