Sinust saab õnnelik, rahulolev ja tasakaalus ülitundlik inimene, kui õpid tundma oma tundlikkust. Selleks tuleb sul saada endast teadlikumaks ja omandada teadmisi. Sulle on sisse ehitatud võimas tööriist, mis töötab automaatselt ise. Kui sa aga ei õpi seda kasutama, võid teha haiget nii teistele kui ka iseendale. Õppides seda käsitlema, saad elada rõõmsat, ääretult huvitavat ja nauditavat elu ning sul on võimalus kasutada oma vägevat multifunktsionaalset annet absoluutselt igas elu valdkonnas. See on põnev, usu mind!!
Suheldes välismaailmaga on mõningad põhialused, mis tuleks sul selgeks saada:
Aktsepteerimine: saamaks teada, et sa oled ülitundlik, kaasneb sellega tavaliselt kahtlus, et kas ma tõesti olen seda. Usu mind, sa oled seda, vähemal või suuremal määral. Sinu eneseteadlikkus võib olla löödud varasemalt kõikuma sinu vanemate, kaaslaste või ka keskkonna läbi, kuhu sa kuulud. Kui sa räägid oma kogemustest sõpradele, vanematele või kellelegi teisele, kes ise ei ole selle teemaga väga kursis, siis suure tõenäosusega nad ei mõista, millest sa räägid. See panebki sind endas kahtlema ja nii võid sa oma tunnetusele kriipsu peale tõmmata. On kummaline, et me usume, justkui keegi teine võiks sinust rohkem teada. Kellelgi teisel ei ole sinu kogemusi ega tundmusi. Me laseme teistel inimestel oma seisukohad ja veendumuste süsteemi üle võtta, muutes sellega enda uskumuste süsteemi kehtetuks. Keegi ei saa sulle öelda, mida sa tunned ja koged. Sa pead seda iseendale kinnitama ja seda uskuma.
Iseenda usaldamine: suurim komistuskivi on see, et puudub usaldus enda vastu. Sinu tunded on sinu tõde. Kui midagi tundub sulle õige, siis see ka on sinu jaoks õige. Sul ei ole vaja kinnitust väljastpoolt. Sa pead kuulama ja usaldama, mida sina tunned.
Uurimine, info hankimine: kui sa saad teada, et oled ülitundlik inimene, siis uuri ja hangi sellega seonduvat informatsiooni põhjalikult. Käi kursustel, loe raamatuid, otsi infot internetist ja seejuures usalda alati eelkõige oma enda tarkust.
Eneseteadlikkus: jälgi, millal sinu tunded algavad ja lõppevad. Nii hämmastav kui see ka pole, üldiselt inimesed ei tea seda kuigi hästi. Tegelikult väga paljud keelduvad uurimast, kes nad tegelikult on ja kuidas nad reageerivad erinevatele asjadele ja situatsioonidele. Muutused ei juhtu enne, kui sa aktsepteerid ennast sellisena nagu sa oled.
Usalda iseennast, julge tunnistada, mida sa tajud. Teadvusta, mida sa koged ja sa hakkad aru saama, kes sa tegelikult oled. Määratle oma piirid. Ainult sina tead, kes sa oled, kuhu tahad ja pead jõudma. Ole teadlik! Jälgi oma mõtteid ja tegusid.
Oma oskuste praktiseerimine: mida rohkem sa harjutad, seda rohkem sa seda valdad. Ära karda ebaõnnestuda ega olla pettunud, kui asjad ei lähe nii, kagu ootasid. Õpi igast kogemusest ja jätka, et tunneksid end igas situatsioonis mugavalt.
Oma piiride tugevdamine: tugev energeetika/piirid võib väljast tuleva soovimatu energia murda enne, kui see jõuab meie tajumispiirkonda.
Maandamine: maandus on oluline, et me tunneksime end siia maailma kuuluvana ja oma füüsilises kehas hästi. Viibi palju looduses.
Toitumine: liigse suhkru, laktoosi ja gluteeni tarbimine viib sinu tundliku keha kiiresti tasakaalust välja. Tundlikuna sa tihti tarbid toitu, et enda kui ka teiste emotsioonidest vabaneda. Kuid see viib sind veelgi kaugemale sinust endast. Siis on kogu tähelepanu ja energia suunatud tasakaalutu, organismile kurnava ja kahjustavate ainete likvideerimisele. Sul lihtsalt ei jää energiat millekski muuks.