Hüpertundlikkus vs ülitundlikkus

Hüpertundlikkus vs ülitundlikkus

 

tree-in-a-bubblePaljud inimesed on hüpertundlikud. Neil on raske olla tänapäeva mürarikkas, vaenulikus ja kiire elutempoga ühiskonnas. Tihti nad kannatavad psühhosomaatiliste häirete ja unetuse käes. Mis on teiste jaoks iseenesestmõistetav, näiteks perekondlikele pidustustele minek, on nende jaoks üsna tüütu. Mida teised inimesed peavad normaalseks, osutub nende jaoks katastroofiliseks.

Lapsena on nad tihti alahinnatud ja valesti mõistetud. Kuna nende jaoks on iseenda eest seismine raske ja kuna nad väga kergelt kaovad ära oma unistustesse, on ka kooliaeg neile karmim. Sageli neile ei sobi karjääri tegemine ja edukaks saamine ühiskonna standarditest lähtuvalt. Vähemal või suuremal määral nad liiguvad ühiskonna äärealadel. Osalemine peavoolu tegevustes muutub neile kurnavaks ja väsitavaks. Sellepärast nende minapilt ei olegi väga positiivne; tihti nad tunnevad end ebakindla ja vähemväärtuslikena. Nende mõtted on sünged ja võivad korduda lõputult.

Hüpertundlikkusel on ka positiivsed küljed. Nad väärtustavad rahu ja vaikust ning harmoonias elamist. Nad on väga peenetundelised ilu suhtes, eriti köidab neid looduse ilu. Nad on väga empaatilised ja avatud spirituaalsusele. Neil on rikas kujutlusvõime. Neile endilegi üllatuseks, tõmbavad nad tihti ligi inimesi, kes on hädas, selleks et neid juhendada.

Mis nende inimestega siis on? Vastuseks on, et nad ei ole lihtsalt ainult hüpertundlikud, vaid ülitundlikud. Tegelikult on nad maskeerunud Inglid.

Mis on ülitundlikkus?

Iga elusolend kiirgab teatud vibratsiooni: lilled, päike, inimesed, loomad, taimed ja ka inimühiskond tervikuna.

Sa oled ülitundlik, kui sinu vibratsioon, sinu aura on peenem ja õrnem kui inimühiskonna vibratsioonid.

Kujutage ette särav, ilus Ingel laskub taevast alla, et sündida inimkehas tänapäeva metropoli. Inglil on raske toime tulla müra, kaose ja maailma koledusega, mis teda ümbritseb. Kus on rahulikkus, looduse ilu, kus on lilled? Kus on sügav sisemine teadmine, kokkukuuluvustunne kosmosega? Ingel tunneb killustatust ja võõrandumist. Maailm tema ümber ei hoolitse ega tunnista teda. Ingel hakkab mõtlema, et temas on midagi valesti ja muutub kurvaks ja depressiivseks. Kuna ta ei tunne end siin koduselt, tõmbub ta tagasi ja igatseb teise reaalsusesse. Inimesed tema ümber peavad teda unistajaks, kes ei taha elu faktidega silmitsi seista. Ingli valgus aina väheneb. Arvestades, et ta oli algul väga tundlik, on nüüd temast saanud hüpertundlik.

Paljud Inglid on kehastunud maale ja igal Inglil on siin olemiseks oma motiivid. Kuid siiski on neil ka üks ühine motiiv: aidata Maad. Läbi kõikide praeguste olemasolevate Inglite, inimühiskond tervikuna saab abi nende valgusest ja tundlikkusesest. Ingellik kohalolek tõstab maailma vibratsioone. Ja see juhtub eriti just siis, kui Ingel mäletab, kes ta on ja kui tema enesekindlus on taastunud. Siis saab nende valgus tõeliselt särada.

Nüüd kujutage ette, et te olete nagu Ingel.

Mida sa saad teha, et olla taas särav ja muuta oma hüpertundlikkus ülitundlikkuseks?

1 samm- mõista, et sa oled Ingel

Saa aru, et sa oled Ingel ja ära karda seda näidata. Usu iseenda valgusesse, usu oma loomingulisi võimeid ja saa üle hirmust näidata oma tõelist iseennast. See on esimene samm.

Kuidas seda teha? Väga oluline on olla spirituaalselt ühenduses. Näe maailma vaimsest vaatenurgast, pea meeles armastuse ja ilu ajatut kuningriiki, kust sa pärit oled ja kuhu sa kuulud. Oled alati olnud ühenduses selle peene, eeterliku reaalsusega. Ja nüüd tee uus hüpe ja tõesti usu, et see on seal olemas! Sel hetkel, kui sa ühined eeterliku reaalsusega, saad sa ka oma sisemise tuumaga ühenduse ja mõistad, kes sa päriselt oled. Mäletad, et sinu teadvus on igavene ja see on suurepärane valguse ja loovuse allikas.

Sellest hetkest, kui sa tunned ennast osana sellest teisest reaalsusest, mis on su tõeline kodu, siis inimühiskonna hinnangud, mis sulle antakse, muutuvad sulle palju vähem koormavaks. Sa mõistad, et sa oled siin vaid ajutiselt ja et see ärev, kaootiline ühiskond ühel päeval kaob, tehes ruumi rahulikumale, harmoonilisemale ja rõõmsale ühiskonnale. See mida praegune ühiskond sinust mõtleb ja mida sinult ootab, ei ole enam nii oluline. Tähtsam on see, mida sa oled tulnud siia tegema, kuidas sa kavatsed leida väljundi oma valgusele.

Tunnetades oma tegelikku päritolu, süütad sa oma valguse. Valgus on loov ja muutuv. Sa märkad, et sinu keskkond hakkab sulle erinevalt reageerima. Elu hakkab voolama kergemini ja inimesed hakkavad sind võtma tõsisemalt. Sa oled teinud esimese olulise sammu üleminekul hüpersensitiivsusest ülitundlikkuseni.

2 samm – saa teadlikuks oma meesenergiast

Sa oled võimeline oma valgust andma teistele vaid siis, kui sa oled võimeline seda ka mitte andma. Kui sa ei oska inimestele “ei” öelda, ei ole sinu “jahhil” mingit tähendust. On väga oluline õppida piire panema ja enda eest seisma. Kui sa seda ei tee, sinu energia voolab nagu põhjatusse anumasse ja sa tunned ennast pidevalt nõrga ja tühjaks imetuna.

Et seda ära hoida, on sul vaja saada ühendust oma meheliku energiaga. Paljud inimesed, kes on vaimsete huvidega, omavad negatiivset ettekujutust mees energiast. Seda on seostatud vägivalla, rõhumise ja agressiivsusega ning seetõttu ei peeta seda vaimseks. Selle tulemusena, et mees energiasse suhtutakse negatiivselt, paljud vaimsete huvidega hüpertundlikud inimesed tunnevad end jõuetutena ja nad ei ole võimelised enda eest seisma.

Lahendus on aru saada, et meesenergias ei ole midagi halba; on tasakaalutus nais ja mees energiate vahel, mis põhjustabki probleeme. Arvates, et meesenergia on halvem, paljud inimesed nõrgestavad iseenda tugevust. See juhtub eriti just tundlike naistega. Eriti, kui sa oled läbimas spirituaalse kasvamise protsessi, on esmatähtis olla ühenduses oma meesenergiaga.

Niipea, kui sa teed 1 sammu ja saad teadlikumaks kes sa tegelikult oled, eristad sa ennast energeetiliselt sind ümbritsevast keskkonnast. Sinu valgust märgatakse. See võib ligi meelitada “energia kaane”. Need on inimesed või muud üksused, näiteks sinu töökoht, organisatsioon, kes toituvad sinu energiast. Nad võtavad sult energia, andmata midagi tagasi. Kui sa ei ole võimeline ennast kaitsma sellise keskkonna eest, jääd sa jänni.

Sellistel juhtudel on sul vaja kasutada oma mehelikke tugevusi. Võta omaks mehelik osa endas, oma sisemine mees ja usalda teda. Las ta võtab sinu käes mõõga kuju, mis katkestab sidemed sinu ja kõige muu vahel, mis võtab sult energiat.

Meesenergia mõõga kasutamise kitsaskohaks on mõiste võrdõiguslikkus. “Me kõik oleme võrdsed ja seetõttu ma ei erista ennast teistest ja jagan kõike seda mis mul on, teistega”. Idee võrdõiguslikkusest on osaliselt õige. Hingetasandil oleme me tõesti võrdsed. Manifestatsiooni (ilmingu) tasandil me aga ei ole võrdsed. Mõni inimene on võimeline laskma oma sisemisel valgusel rohkem läbi kumada kui teised. Seda mitte tunnistades, anname me vaba voli energia kaanidel tegutsemiseks. Eriti inimesed, kes kiirgavad palju valgust ja kellel on palju anda, peaksid ennast kaitsma. Ole teadlik kellele või millele sa annad oma energiat. Mitte igaüks ei ole valmis vastu võtma seda, mida sul pakkuda on. Ära lase oma kõige väärtuslikumat kingitust hävitada inimeste või organisatsioonide poolt, kui nad sinu vibratsioonidega ei sobi. Selle teostamiseks kasuta oma meesenergiat.

3 samm- mõista, et emake Maa on sinu sõber

 Paljud hüpertundlikud inimesed tunnevad vastumeelsust elada planeedil Maa. Selline vastuseis on osaliselt seetõttu, et nad ei tunne ennast koduselt kaasaegses lääne ühiskonnas. Ühiskonna energia ei sobitu nende omaga ja nad tunnevad seetõttu end võõrandununa. Nad tahavad lahkuda. Alateadlikult nad mäletavad oma vaimset pärandit ja soovivad taas “kodus” olla. Nad tahavad minna tagasi taevalikku rahusse ja harmooniasse, mis on nii erinev mürast, hirmust, agressiivsusest ja anonüümsusest tänapäeva ühiskonnas.

Tundlikel inimestel on intuitsioon ja teadlikkus, mis nende eelmistes eludes juhtus, elades Maal. Tihti on neil mälestused sõdadest, tagakiusamistest ja muudest agressioonidest. Nad mäletavad, et proovisid olla ja teha Maale head, aga olles seetõttu vägivaldselt tõrjutud.

Et saada üle vastumeelsusest siin olla, on väga tähtis eristada ühiskonna energiaid Maa energiatest. Et seda teha, leia imeilus koht looduses. Mine sinna näiteks nädala sees, kui seal on vaikne. Tunneta sealset energiat, rahulikkust ja rahu. Ava oma süda sellele kohale looduses ja tunneta neid energiaid, mis seal hetkel on. Peale Sinu on seal ka looduse vaimud, nagu haldjad ja härjapõlvlased, kes teevad tihedat koostööd Maaga. Nüüd tunneta Maad ennast. See on see Maa, kuhu sa tulid, see Maa kes soovib sind aidata. Ava oma süda tema energiale ja armastusele.

Saades ühenduse Maaga, oled sa võimeline sisse võtma oma koht ja laskma oma valgusel paista siin Maailmas. Sa oled võimeline seda maailma muutma ja seda ilusamaks tegema. Siin Maal on koht, kus sa tunned end koduselt. See koht muutub majaka valguseks, mis muudab maailma sinu ümber.

Hüpertundlikud inimesed peidavad ennast maailma eest. Ülitundlikud inimesed kiirgavad oma valgust sellesse maailma.

 4 samm- kasuta oma naiselikku energiat et muutuda veelgi tundlikumaks

Sinu naiselik energia oskab vahet teha kartusel ja armastusel. See võimaldab teil näha teiste haavatavust ning piiluda nende maskide taha, mille teised on endale ette pannud. Oma südames oleme kõik head. Jumal on igaühe südames. Sa võid kasutada naisenergiat muutudes veelgi tundlikumaks, kasutades oma empaatiat et mõista, kuidas on olla teise inimese kingades. Aru saades teiste sisemusest, mõistate ka teiste haavavaid märkusi või solvavat käitumist. See võib teil aidata kõigel ebavajalikul minna lasta.

See kõik saab võimalikuks, kui meesenergia teie sees on piisavalt tugev, et kaitsta teie naiselikku poolt. Kui keegi ütleb meile midagi ja see teeb meile haiget, siis tihti me ei ole haiget saanud nendest sõnadest, vaid meie enda ülitundlikust tõlgendusest nendele sõnadele. Tavaliselt inimesed ei tee nimme meile haiget, pigem nad plahvatavad välja midagi sellist, mis ei ole mõeldud võtmaks seda isiklikult. Sinu naisenergia aitab sul mõista, mis tegelikult selle inimesega toimub. Kasutades oma naiselikku tundlikkust, näeme me selles pimedas maailmas enda ümber palju valgust. Märgates valgust teiste inimeste südametes, hakkab see valgus palju jõudsamalt põlema.

Muutudes veelgi tundlikumaks, toimib see kahesuunaliselt: sa mitte ainult ei hakka veelgi sügavamalt tundma, kes on teine inimene, sa mõistad ka ennast palju paremini. Nad tunnevad sinus seda tundlikkust, soojust ja ilu, mida nad varem tundnud pole. Tunnustades teist inimest, tunnustavad nemad ka sind. Sedasi hakkad sa tundma ennast kodus Maa.

Olles Ingel, tuleb sul olla tasakaalus.

 Iga inimene annab ja võtab. Et olla vaimselt ja füüsiliselt terve, on meil vaja olla keskkonnaga tasakaalus. Andmise ja saamise voog peab olema tasakaalus. Sellel hetkel, kui me kiirgame rohkem valgust, tee muudatus minna hüpertundlikkuselt üle ülitundlikkusele ja saa Ingliks, selleks kes sa oled. Ja andmise voog suureneb. Meist õhkab loomingulist ja ilusat valgust ja tihti me isegi ei tea, et me seda oma ümbrusega jagame. Energia, mida me maailma välja saadame, tahab külluse vormis meie juurde tagasi tulla.

See tekitab probleeme paljudes tundlikes inimestes. Hüpertundlikud inimesed tihti ei usu, et elu võib olla imeilus, külluslik ja rikkalik. Nad leiavad, et see ei oleks õige ja et nad ei ole seda väärt. Kuid sellega nad blokeerivad saamise voolu, mis tahab nende juurde tulla. Religioosne traditsioon õpetab, et parem on anda kui võtta või et nautida iseennast on patune. Nad toetavad sellist mõtteviisi. Hirmud ja kahtlused hoiavad eemale loomuliku külluse voo, mis tahab sinu teele tulla.

Ole selles väga tähelepanelik. Uuri, kas sina oled avatud sellele, mida universum sulle anda soovib, kõik see armastus, mis on sinu jaoks seal olemas. Niikaua, kui sa ei ütle “jah” sellele, mida universum sinu teele saata soovib, ei ole sa tegelikult tõeliselt öelnud “jah” iseendale. Ütle kõvasti ja armastavalt jah iseendale. Aktsepteerides saamise voo, saab see tulla loomulikuna sinu ellu.

© Gerrit Gielen www.jeshua.net

Tõlge: Kadri Riisik

Kui leidsid selle artikli enda jaoks kasuliku olevat ning soovid meie tegevust toetada, siis saad seda teha, kasutades rekvisiite: Õitsev MTÜ, arve EE59 2200 2210 5909 4493 Swedbank ja selgitusse kirjuta “empaat.ee toetusesks”. Aitäh!