Tiiu Bolzmann seminar “Kuidas käsitleda lapsepõlve ja perekonna traumat konstellatsiooni töös”.

Hestia Hotel Europa Konverentsikeskus, Paadi 5, Tallinn

Registreeru üritusele

NB! Tiiu Bolzmanni 15.-16. august trauma täiendõppe seminari KOHAD ON TÄITUNUD, kuid saad registreeruda ja panna end ootelisti. Konstellööridele ja neile, kes õpivad konstellatsioone, on eelisjärjekord. Kui vabaneb kohti, siis lahkelt on ka sinul võimalik sellest seminarist osa saada.
14. august Tiiu töötuppa hetkel veel kohti on ja sinna võid rõõmsalt end ikka kirja panna.

Tiiu Bolzmann on eesti päritolu rahvusvaheliselt tuntud ja lugupeetud süsteemne konstellöör ning pereterapeut, Argentiinas Buenos Aireses Ladina-Ameerika Perekonstellatsioonide ja Süsteemsete Lahenduste Keskuse asutaja ning süsteemsete lahenduste temaatilise kirjastuse Alma Lepik looja.

“Kuidas käsitleda lapsepõlve ja perekonna traumat konstellatsiooni töös”.

Selle kahepäevase seminari jooksul annab Tiiu Bolzmann ülevaate, kuidas käsitleda lapsepõlve ja perekonna traumat konstellatsiooni töös.

Süsteemne perekonstellatsiooni töö on aidanud meil üles leida kohad, kuhu oleme kinni jäänud ning see on võimaldanud meil integreerida perekonda välja jäätud liikmeid, mis omakorda on lubanud meil luua paremaid suhteid. Mida korrastatum on armastuse korra seadused meie peres, seda rohkem tulevad esile isiklikud probleemid ja lapsepõlve sügavad emotsionaalsed haavad. Need mõjutavad meid kogu elu ning ei luba meil täielikult elada kooskõlas oma keha, tunnete ja  mõistusega. Nii meie isiklikke kui ka meie esivanemate traumasid, millega oleme epigeneetika kaudu seotud, on võimalik lahendada ning kogeda seeläbi joondust oma hingega.

See seminar käsitleb lapsepõlve trauma teooria sissejuhatust ning tehnikaid, kuidas töötada traumaga konstellatsiooni töös.

Osalema on oodatud konstellöörid ja need, kes õpivad konstellatsioone.

Täna me teame, et trauma on kesknärvisüsteemi regulatiivne reaktsioon laastavate kogemuste korral, mida ei saanud trauma juhtumise ajaltöödelda. Eristatakse šokitraumat, Põlvkonnaülest traumat, kollektiivset traumat ja lapsepõlves tekkivat arengutraumat. Šokitraumade puhul on tegemist laastava olukorraga, kus inimene tunneb, et tema elu on ohus. Põlvkonnaülene trauma ei tulene teie enda kogemustest, vaid eelmiste põlvkondade sündmustest. Neid edastatakse meile epigeneetika kaudu. Kollektiivtrauma seevastu on see, mis on juhtunud kultuuri, kogukonna või riigiga ja mis on mõjutanud korraga paljusid inimesi. Lapsepõlvetraumad on need, mis tekivad siis, kui laps kogeb olukordi, mida ta ei suuda lahendada. Sel juhul räägime seedimata kogemustest. Sellised traumad on paljudel täiskasvanutel.

Perekonstellatsioonid on meetod, mis toob nähtavale nähtamatu ning selle rajaja on Bert Hellinger. See on tööriist, mis võimaldab meil tuvastada alateadlikke dünaamikaid, mis tekitavad meile väljakutseid ning takistavad meie kasvu- ja õppimisvõimalusi. Konstellatsioonis tulevad ilmsiks varem varjul olnud ja teadvustamata suhete dünaamikad, mis seeläbi võimaldavad emotsioonide, tunnete ja käitumise muutmist.

Konstellatsioonimeetodit kasutatakse täna väga paljudes erinevates eluvaldkondades, seal hulgas organisatsioonide nõustamisel, juriidilistes küsimustes, meditsiinis, pereteraapias, isiklikus arengus.  Konstellatsiooni meetod sobib lahendamaks nii hingelisi ja kehalisi haigusi, traumasid, depressiooni, vanemate ja laste vahelisi suhteid, paarisuhte konflikte, sõltuvusi, hirme ja foobiaid, seletamatu halva tunde põhjuseid kui ka saab käsitleda selle meetodiga tööalaseid, majanduslikke, juriidilisi ja eduga seotud teemasid. Konstellatsiooni kaudu tulevad ilmsiks alateadvuses olev, mis mõjutavad meid teadvustamatult: mahasurutud tunded, päritud käitumismustrid, teadvustamata sidemed, varjatud süütunded, hirmud ja foobiad.

Tiiu Bolzmann on päritolult eestlane, kodakondsuselt austerlane ja eestlane. Ta on õppinud Frankfurdi ülikoolis filosoofiat, pedagoogikat ja sotsioloogiat. Hiljem jätkas ta õpinguid Austrias, õppides Grazis Karl Rogersi kliendikeskse teraapia suunda ja seejärel süsteemset pereteraapiat.

Tiiu on töötanud terapeudi, ülikooli õppejõu, väljaõpete läbiviija ja organisatsioonide nõustajana. 1990 tutvus ta Bert Hellingeriga, kes on perekonstellatsioonide meetodi looja, ning õppis tema käe all perekonstellatsioone. Kümme aastat hiljem alustas taperekonstellatsioonide töö väljaõpetega Argentiinas, asutades esimese Ladina-Ameerika Perekonstellatsioonide Instituudi ( endise nimega Argentiina Bert Hellingeri Instituut). Selle 22 aasta jooksul on tänu Tiiule konstellatsioonid Ladina-Ameerikas niivõrd levinud ja armastatud meetod, et pea iga inimene teab, mis selle meetodi taga on.

1998 aastast elab ja töötab Tiiu Argentinas, olles Ladina-Ameerika Perekonstellatsioonide Instituudi asutaja, süsteemse teraapia teemaliste raamatute kirjastuse Alma Lepik kirjastaja, konstellöör ja õpetaja.

Tiiu Bolzmann veebileht: www.constelamerica.com.ar

Kuula ka R2 raadiosaadet Tiiu Bolzmanniga: https://r2.err.ee/661524/hallo-kosmos-tiiu-bolzmann

Eesti keeles on ilmunud ka Tiiu Bolzmann raamat „Perekonna varjatud seadused. Suhete käsiraamat sünnist surmani.“

NB! Tiiu Bolzmanni trauma täiendõppe seminari viimased 11 kohta on broneeritud konstellööridele ja neile, kes õpivad konstellatsioone. Teised terapeudid saavad praegusest hetkest alates end panna ootelisti, kui jääb vabu kohti, siis lahkelt on sul võimalik sellest seminarist osa saada. Kui sa oled konstellöör või õpid konstellatsioone, palun anna aegsasti märku, et oled semianrile tulemas. viimased 11 kohta ootavad!

OSALEMISTASU: 

  • Registreerumisel ja tasumisel enne 1. juulit 200 eurot
  • Registreerumisel ja tasumisel enne 1. augusti 220 eurot
  • Registreerumisel ja tasumisel alates 1. august 250 eurot

Pausidel pakutav tee, kohv ja snäkk kuulub hinna sisse. Lõuna ei kuulu hinna sisse.

AEG: 15.-16. august 2020 (laupäev ja pühapäev) kell 10.00-19.00.

KOHT: Tallinn, Hestia Hotel Europa Konverentsikeskuses , aadressil Paadi 5.

OSALEMINE: Seminaril osalemiseks on vajalik eelregistreerumine, mida saad teha siin:  https://forms.gle/z4S5KXWwbBBX2ABYA

TÄIENDAV INFO: Kadri Riisik, tel. +372 52 76 247, kadri@empaat.ee

NB! Kui soovid osaleda ka Tiiu Bolzmann avatud töötoas “Vastupidavuse jõud kriisides“, mis leiab aset 14. august, on osalemistasu Sinule kolme päeva eest:

  • registreerumisel ja tasumisel enne 1. juulit 265 eurot
  • registreerumisel ja tasumisel enne 1. augusti 295 eurot
  • registreerumisel ja tasumisel alates 1. august 335 eurot

14. august toimuva avatud töötoa kohta leid rohkem infot SIIT

 

Eripakkumine üritustel osalejatele Hestia Hotel Europa:

Majutus hommikusöögiga 14. august-17.august 2020 

  • Ühene tuba hinnaga 45 EUR/öö
  • Kahene tuba hinnaga 50 EUR/öö

Registreerujatele saadame hotelli sooduskoodi, mille sisestamisel või ütlemisel toa broneeringul saate antud pakkumist kasutada.