ON AEG TUNDMA ÕPPIDA OMA TUNDLIKKUSE KEELT

ON AEG TUNDMA ÕPPIDA OMA TUNDLIKKUSE KEELT

 

Untitled design(1)Ü täht ÜTI-s (ülitundlik inimene) tähendab ülimat, väga. Kuid selle asemel võiks olla õnnelik: õnnelik tundlik inimene. Kas sa ei arva nii? Või vähemalt kas sa ei tahaks, et see nii oleks?

Sa ei ole liiga tundlik

* Sa võid panna tähele asju, mida teised ei näe.

* Sind võivad liigutada asjad, mis teisi jätavad külmaks.

* Sa võid olla teistest erinev, aga see ei tähenda, et sa oled midagi “liiga”. Sa oled just selline, nagu olema pead.

Sa ei ole liiga emotsionaalne

* Sul on (palju) emotsioone ja sind võib olla õpetatud neid maha suruma, et olla “normaalne”. Kuid see on viinud selleni, et ka sinu energia on maha surutud ning viinud kaasa kirglikkuse elu vastu.

* Võibolla oled proovinud seetõttu elada rohkem peas, et olla loogilisem. Aga kas sa tead, et sinu emotsioonid on väga tähtsad sõnumitoojad, olles osa sinu intuitiivsusest? Kui meile ei ole õpetatud kuidas neid sõnumeid lahti kodeerida, siis võivad emotsioonid meid üle ujutada ning meid segadusse ajada. Aga nad tõesti on olemas meie jaoks vaid selleks, et meid aidata.

Miks on online’s olevates aruteludes nii palju hädaldamist tundlikkusest?

Paljud ÜTI-d võitlevad maailma vastu (ning leiavad, et maailm on liiga tundetu), sest neil puudub kontakt oma enda tundlikkuse keelega. Selle tulemusel nende elu on üle koormatud, kurnatud ning täis püüdlusi elada oma elu nii, nagu nad arvavad, et “peaksid”, selle asemel et elada nii, nagu nad loodud on.

Ärge laske nendel inimestel veenda end, et see tähendabki olla ülitundlik inimene. See ei ole nii. Sa ei pea oma elu elama sellisel viisil.

Kuna sind on disainitud olema häälestatud sellele, mis teeb sind õnnelikuks, siis sa kannatad väga, kui see häälestus on rivist väljas. Sügaval sisimas sa tead, mis võiks sind teha õnnelikuks, kuid sa oled olukorras, kus sa seda kas ei vali, sest sa kardad, naeruvääristad, väldid, lükkad seda edasi või sa lihtsalt ei tea, kuidas see juhtuma peaks. Sul on intuitiivne võime valida ja teada täpselt mis on sinu jaoks õige. Kuid võibolla sa ei suuda lahti mõtestada, mida intuitsioon sulle öelda tahab.

ÜTI intuitsioon on väga peen koos paljude õrnade signaalide, paljude nuppude kuid ilma käsiraamatuta. Intuitsioon üritab sulle anda detailset kaarti, kuhu ja kuidas edasi, kuid selle kaardi kasutamine nõuab eelnevalt kaardilugemis oskust.

Veelgi enam, teie sisemine ÜTI navigeerimissüsteem on ainulaadne. Et välja selgitada, mida ta soovib sulle öelda, on sul vaja tundma õppida oma tundlikkuse keelt. Kui sa seda teed, siis sind vaevanud füüsilised sümptomid, tunne, et sa oled “vale” ja ebakindlus enda suhtes, ärevus ning ülekoormatus, kaovad.

Olles sügavalt ühenduses ning tundes oma tundlikkuse keelt, muudab see kõike. See lubab sul ennast usaldada, teades mis on õige ja tõsi just sinu jaoks ning viitab sellele, kuidas sinu keha üritab seda pidevalt sulle öelda.

See aitab teil iseenda eest seista, teha raskeid otsuseid, pidada keerulisi vestlusi ning järgida oma (realistlikke) unistusi. See lubab teil rohkem naerda, ennast paremini tunda, teil on rohkem elujõudu, rohkem armastavaid suhteid ning aega iseendale.

 

Allikas: https://thehappysensitive.com/its-time-to-learn-the-language-of-your-sensitivity/

Oma tundlikkuse keele paremini tundmaõppimiseks oled südamest oodatud meie kursustele, mille täpsema info leiad  SIIT