Kuidas ülitundlikku inimest paremini mõista?

Kuidas ülitundlikku inimest paremini mõista?


423839_10150723046790339_450880790_nArmastades tundlikku inimest, siis tea, et teda ei ole võimalik puuri panna. Kui sa seda teed, siis osa temast murdub, ta muutub nukraks ja tema rõõm ja sära kaob. Ta on vaba hing ja kui oled kord tema sära lasknud endale paista, siis tea, et see sära jääb kestma vaid siis, kui lasta tal olla kõigis oma valikutes vaba. Lase ta vabaks ja ta ei kao sinu elust kuskile. Vastupidi, see võib lähendada teid veelgi rohkem.

Tundlikule inimesele tuleb kindlasti anda hingamisruumi. Ta vajab aega, et olla omaette. Talle on see ääretult oluline, kuna vajab puhkust teiste energiatest, et saada uuesti kontakti oma sisemise väega, taastamaks oma tasakaal. Kui tundlik inimene eemaldub seltskonnast, sinust, inimestest, siis see ei tähenda veel, et talle ei meeldi seal, et ta ei armasta sind enam või et sa tegid midagi valesti. See tähendab, et tal on vaja oma meeled vaigistada ja energiad tasakaalustada. Selleks on tal vaja mõnda aega olla omaette. Ära muretse, ta tuleb tagasi. Ja palju rõõmsama ja õnnelikumana.

Ja samas tundlikul inimesel endal on oluline võtta vastutus ja teadmine, et ta on tundlikum, kui teised. Ülestimulatsioon on tal kerge tulema, seetõttu on oluline hoolitseda enda tundliku keha eest. Võtta aega ning teha pause, olla vajadusel omaette, laadida end looduses ja hoolitseda enda eest. Mitte jääda ootama, et lähedased seda sinu eest teeks. Õppida tundma, mis tekitavad sinus enim ülestimulatsiooni ja õppida seda kõike tasakaalustama.

Tundlikule inimesele on ääretult oluline AUSUS igas asjas. Sõnadega võib igasugu asju kokku rääkida, aga tundlikku inimest jutuga veenda ei tasu. Ta tajub, kui jutt ja sõnad ei lähe selle inimese tegelike mõtete ja tunnetega kokku. Kui esialgu võibki tunduda, et ta jäi justkui uskuma, siis varem või hiljem eemaldudes teise inimese energia väljast jooksevad niidid ise kokku. Tihti arvatakse, et tegelikkuse varjamine kaitseb teist poolt ja usutakse, et tõe peitmine teeb vähem haiget. Uskuge mind, tundlikule inimesele teeb kõige rohkem haiget just see, kui ei räägita kuidas asjad tegelikult on. Ükskõik kui hirmuäratav ka tõde poleks, on ausus tundlikule inimesele alati parim valik.

Usaldage tema käitumist. Kui tal on hea aimdus millegi suhtes, siis usalda teda. Kui tal on paha aimdus millegi suhtes, siis usalda teda. Kui ta tunneb, et keegi valetab, siis usalda teda. Kui ta järgib oma südamehäält ning teeb täiesti mõistusevastaseid ja ebaloogilisi otsuseid, siis usalda teda. Kõik need valikud on alati sel hetkel parimad, usalda teda. Läbi tema õpid ka sina elu usaldama. Ja see on uskumatult imeline tunne.

Kui tundlik inimene midagi teeb, siis on parem, kui talle võimaldatakse seda teha omaette. Miks? Sest kui ta midagi teeb ja keegi teda jälgib, siis isegi kõrval vaikides seistes, ta ikkagi tunnetab inimesi enda ümber, nende mõtteid, mis on temale suunatud ning seetõttu tema keskendumine on häiritud. Ta võib olla ülimalt osav mingis asjas, aga kui teda jälgitakse võib kõik vastupidiseks kujuneda.

Lubage tal olla tundlik. Kui ta nutab, siis tea, et nii on just kõige parem. Tihti need ei olegi tema enda pisarad vaid võibolla hoopis sinu või kellegi teise sügaval südamesoppi peidetud kurbus ja valu, mis saab leevendust ja puhastust läbi tundliku inimese pisarate. Nutmine on hea ja vajalik. Tea, et see on täiesti normaale. Kõrvalseisjana ei ole vaja sul muud teha kui lihtsalt tema jaoks olemas olla ja lubada tal nutta. Siis on juba kõik hästi. Järgmine hetk võib ta juba naerda.

Lase tundlikul inimesel oma eheduses olla see kes ta on ja kõik on hästi!

Autor: Kadri Riisik

Kui leidsid selle artikli enda jaoks kasuliku olevat ning soovid meie tegevust toetada, siis saad seda teha, kasutades rekvisiite: Õitsev MTÜ, arve EE59 2200 2210 5909 4493 Swedbank ja selgitusse kirjuta “empaat.ee toetusesks”. Aitäh!