Tiiu Bolzmann

Tiiu Bolzmann, MA sündis 1946. aastal eesti põgenike laagris Saksamaal. Ta on päritolult eestlane, kodakondsuselt austerlane ja eestlane. Ta on õppinud Frankfurdi ülikoolis filosoofiat, pedagoogikat ja sotsioloogiat. Hiljem jätkas ta õpinguid Austrias Grazis ja sai Carl Rogersi kliendikeskse ja seejärel süsteemse pereteraapia terapeutiks.

Tiiu on töötanud terapeudi, ülikooli õppejõu, väljaõpete läbiviija ja organisatsioonide nõustajana. 1990 tutvus ta Bert Hellingeriga, kes on perekonstellatsioonide meetodi looja, ning õppis tema käe all perekonstellatsioone. Kümme aastat hiljem alustas taperekonstellatsioonide töö väljaõpetega Argentiinas, asutades esimese Ladina-Ameerika Perekonstellatsioonide Instituudi (endise nimega Argentiina Bert Hellingeri Instituut), mille nimi on täna Centro Latinoamericano de Constelaciones Familiares.

1998-2019 elas ja töötas Tiiu Argentinas, olles Ladina-Ameerika Perekonstellatsioonide Instituudi direktor, süsteemse teraapia teemaliste raamatute kirjastuse Alma Lepik kirjastaja, konstellöör ja õpetaja. Instituudi väljaõppe programmid on jõudnud Tšiilisse, Uruguaisse, Brasiiliasse, Peruusse, Boliiviasse, Ekvadori, Kolumbiasse, Mehhikosse ja Hispaaniasse.

 2016 aastast on Tiiu õppinud Thomas Hübli juures (kes on kaasaegsem müstiline õpetaja) kuidas töötada kolektiivse traumaga ja osales tema väljaõppes TWT (Timless Wisdom Training) ja “Pocket Projecti” väljaõppes.
Alates 2020 aastast elab Tiiu Hamburgis, et olla lähemal oma tütre perele. Endiselt koolitab Tiiu online perekonstellatsioonide väljaõppegruppides Argentiinas ja Hispaanias, töötab kiindumussuhte traumadega klientidega ja teeb töötubasid. Tiiu on kirjutanud mitu raamatut hispaania keeles. Eesti keeles on 2013. aastal ilmunud raamat „Perekonna varjatud seadused. Suhete käsiraamat sünnist surmani“.
Tiiu räägib lähemalt oma elukäigust, kujunemisest ja perekonstellatsioonidest Raadio 2 saates Hallo, Kosmos!: http://r2.err.ee/…/4a6e28e1-8d54-49af-860b-b06da468efca