Tunnused

dandelion_flower_clock_in_turquoise_and_blue_porcelain_plates-r7148558b6a914daa834ed2be37da5f95_z77n5_324

* Ta võib alati öelda, kuidas keegi ennast tunneb, isegi, kui nad ütlevad midagi muud. Ta võtab seda tavaliselt väga isiklikult, kuigi tegelikult on see lihtsalt teise inimese olemine antud hetkel, mis ei ole tegelikult tavaliselt seotud tema endaga.

* Talle on sisse ehitatud valedetektor.

* Tal võib olla tunne, et ei kuulu sellesse maailma. Ta võib tihti ennast tunda nagu kala kuival.

* Ta on erakordselt tundlik teiste vajaduste ja tunnete suhtes. Ta tunneb vastutust selle ees, kuidas teised inimesed ennast tunnevad, soovides tihti teiste enesetunnet parandada.

* Tunneb ennast emotsioonidest ja kõigest muust tihti ülekoormatuna ja kõige alla mattuvat.

* Kui ta näeb, et keegi on stressis, valus või kannatab, tunneb ta automaatselt ka ennast halvasti. Ta võib isegi tunda nende füüsilist valu (empaadid), aga kindlasti tunneb nende psüühilist valu.

* Tal võib olla tohutu soov teisi aidata, tervendada ja kaitsta. Paljud on loomult tervendajad.

* Ta võib tunduda tujukas, tagasihoidlik ja endassesulgunud. See, kuidas ta ennast tunneb, võib sõltuda sellest, mis nägu on maailm. Ta võib olla aldis meeleolumuutustele. Kui ta on võtnud endasse liialt negatiivsust, võib ta muutuda vaikseks ja eraklikuks või isegi õnnetuks. Ta ei salli, kui ta peab teesklema õnnelikkust, kuigi tegelikult on ta kurb.

* Ta lihtsalt teab asju, ilma et talle oleks midagi öeldud. See on teadmine, mis läheb palju sügavamale intuitsioonist ja kõhutundest.

* Tal on valus lugeda ja vaadata vägivaldseid, julmi, negatiivseid ja kurbi uudiseid või filme.

* Ta korjab üles teistelt inimestelt füüsilisi sümptomeid, eriti neilt, kes on tema lähedal. Näiteks külmetuse, nohu, silmpõletiku, erinevad valud jne (empaadid).

* Tihti võivad tal esineda seedehäired ja alaselja probleemid. Päikesepõimikus, kõhu keskel, on emotsioonide keskus. See on koht, kus tuntakse enda ja teiste inimeste emotsioone. Kuna ülitundlik inimene tunneb lisaks enda emotsioonidele ka teiste omi, võib see nõrgestada seda piirkoda ja viia maohaavanditeni. Alaselja probleemid võivad tekkida maandamatusest. Ja kes ei tea, et ta on ülitundlik, on enamasti kogu aeg maandamata.

* Ta on väga hea kuulaja. Ta ei räägi tavaliselt palju iseendast, kui just ei ole tegemist väga usaldusväärse inimesega. Ta armastab õppida ja teada saada teistest ning ta on siiralt hooliv.

* Ta asetab sageli teiste vajadused enda omadest ettepoole.

* Pidev väsimus. Ta tunneb tihti ennast energiast tühjana. Seda sellepärast, et teadmatusest ta annab oma energia vabatahtlikult ära, püüdes tasakaalustada ümbrust enda ümber.

* Sõltuvuslik isikupära: alkohol, uimastid, seks, toit on mõned sõltuvused, millega ÜTI võib sinasõbraks saada, et seeläbi emotsioone blokeerida.

* Vajadus üksinduse järele. Ta läheb närviliseks ja rahutuks, kui ta ei saa omaette vaikset aega.

* Tavaliselt on tal piinarikas ja väsitav olla rahvarohketes kohtades nagu kaubanduskeskused, supermarketid, suured rahvaüritused ehk siis kohtades, kus on koos palju inimesi. Tavaliselt on see koht, kus on kaootiline energia ja inimesed on stressis.

* Võib juhtuda, et elektroonika ei taha tema läheduses hästi töötada või lakkab üldse töötamast.

* Suheldes teistega on tal raske olla täielikult tema ise ja tunda iseenda tegelikke tundeid.

* Ta leiab, et on võimatu teha asju, mida ta ei naudi.

* Ta taotleb tõde. Ebaõiglus on tema jaoks valus.

* Talle meeldivad seiklused, vabadus ja reisimine. Ta on vaba hing.

* Armastab unistamist. Ta võib tundide viisi vahtida kosmosesse, enda maailma ja olla õndsalt õnnelik.

* Leiab, et rutiin, reeglid ja kontroll on vangistav. Kõik, mis võtab ära tema vabaduse, on kurnav.

* Talle ei meeldi korralagedus ja segadus. See paneb teda tundma halvasti ja blokeerib energiavoolu. Seda siis, kui ollakse juba endast teadlikum. Kui inimene ei ole oma tundlikkusest teadlik, siis just vastupidi, võib teda ümbritseda kaos.

* Alati otsib vastuseid ja teadmisi. Vastusteta küsimused võivad teda masendada ja ta püüab leida sellele seletust. Kui ta midagi teada saab, otsib sellele kinnitust. Selle negatiivseks pooleks võib saada aga informatsiooni üleküllus.

* Kuigi ta on väga lahke ja tolerantne inimene, talle siiski ei meeldi, et teda ümbritsevad liialt egoistlikud inimesed, kes ei kaalu teiste tundeid ja seisukohti peale enda omade.

* Suhetes meeldib hoida distantsi ja olla tihti omaette.

* Meeldib palju viibida looduses ja suhelda loomade ja lindudega. Loodusel on väga oluline osa tema elus.

* On väga tundlik müra, ereda valguse ja helide suhtes.

* Tal võib olla ärevuse perioode ilma näilise põhjuseta. Ükskõik mida ta ka ei tee, see ei lähe ära või ta ei saa sellest üle. Tal ei ole õrna aimugi miks.

* Ta võib olla kliiniliselt masendunud või tunneb meeleolu langust ilma mingi põhjuseta. Ja jälle, ükskõik mida ta ka ei tee, ta lihtsalt ei saa sellest üle.

* Tunneb tihti süütunnet.

* Ta on pigem oma mõtetes kui oma kehas. Kui ta on kusagil, kus ta ei tunne ennast mugavalt, või tunneb tüdimust või lihtsalt ei soovi seal olla, siis tihti ta liugleb oma kujutlusvõimesse kaugele ära.

* Ta on loov. Näiteks muusikas, laulmises, tantsimises, joonistamises, näitlemises või kirjutamises võib ülitundlik inimene olla tugevaid loovaid sähvatusi ja elavat kujutusvõimet. Ja kõiges muuski.

Olles ülitundlik inimene, ei tähenda see seda, et siin loetelust kõik tunnused peavad käima sinu kohta. Kõik ÜTI-d on omavahel väga erinevad ja seetõttu on ka tunnuste kogum igaühel erinev. Oma tundlikkust tundma õppides need tunnused muutuvad ka paremini mõistetavaks ja käsitletavaks.