stephan hausner (43)

Tiiu Bolzmanni konstellatsioonide töötuba

Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa Hotel Tallinn, Toompuiestee 27

Tiiu Bolzmann on eesti päritolu rahvusvaheliselt tuntud ja lugupeetud süsteemne konstellöör ning pereterapeut, Argentiinas Buenos Aireses Ladina-Ameerika Perekonstellatsioonide ja Süsteemsete Lahenduste Keskuse asutaja ning süsteemsete lahenduste temaatilise kirjastuse Alma Lepik looja.

Selle töötoa teema:

Minu suhe iseenda, teiste, looduse ja maailmaga

Igaüks meist on ainulaadne ja samal ajal seotud kõigega: oma perekonna, teiste inimeste, looduse ja terve maailmaga. Me oleme sotsiaalsed olendid, kes vajavad teisi. Et saaksime oma naabreid tunda, peame kõigepealt tundma iseennast. Alles siis saame tegelikult aru oma suhetest teiste, looduse ja maailmaga.

Igal tasandil on seadused, mis meie kooselu korraldavad. Kuna elame nende reeglite sees, pole meil lihtne neid üles leida või neist aru saada. Nii et nendega tutvumine on ühtaegu huvitav ja üllatav.

Me kõik oleme ümbruskonnast mõjutatud ning oleme looduse ja maailma osa. Kui oleme palju tundeid kogenenud, mida pole saanud endasse integreerida, pole meil lihtne välis- ja siseruumi eristada. Seda on võimalik teha, kui leiame võimaluse olla olevikus ning õppida kõigest sellest, mis meie igapäevaelus juhtub.

Armastuse korra seaduste kaudu saame leida üles oma koha perekonnas, astuda iseendaga ühendusse ja kohtuda oma jõuga. See võimaldab meil suhelda teiste, looduse ja maailmaga adekvaatselt ning võtta tagasi vastutus, mis kuulub meile.

OSALEMISTASU: 

  • registreerumisel ja tasumisel enne 1. jaanuari 100 eurot
  • registreerumisel ja tasumisel kuni 31. jaanuarini 125 eurot
  • registreerumisel ja tasumisel alates 1. veebruar 145 eurot

Pausidel pakutav tee, kohv ja snäkk kuulub hinna sisse. Lõuna ei kuulu hinna sisse.

AEG:19. veebruar 2022 (laupäev) kell 10.00-19.00.

KOHT: Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa Hotel Tallinn, Toompuiestee 27.

OSALEMINE: Seminaril osalemiseks on vajalik eelregistreerumine, mida saad teha allpool oleva vormi kaudu

TÄIENDAV INFO: Kadri Riisik, tel. +372 52 76 247, kadri@empaat.ee

 

Tiiu Bolzmann, MA sündis 1946. aastal eesti põgenike laagris Saksamaal. Ta on päritolult eestlane, kodakondsuselt austerlane ja eestlane. Ta on õppinud Frankfurdi ülikoolis filosoofiat, pedagoogikat ja sotsioloogiat. Hiljem jätkas ta õpinguid Austrias Grazis ja sai Carl Rogersi kliendikeskse ja seejärel süsteemse pereteraapia terapeutiks.

Tiiu on töötanud terapeudi, ülikooli õppejõu, väljaõpete läbiviija ja organisatsioonide nõustajana. 1990 tutvus ta Bert Hellingeriga, kes on perekonstellatsioonide meetodi looja, ning õppis tema käe all perekonstellatsioone. Kümme aastat hiljem alustas taperekonstellatsioonide töö väljaõpetega Argentiinas, asutades esimese Ladina-Ameerika Perekonstellatsioonide Instituudi (endise nimega Argentiina Bert Hellingeri Instituut), mille nimi on täna Centro Latinoamericano de Constelaciones Familiares.

1998-2019 elas ja töötas Tiiu Argentinas, olles Ladina-Ameerika Perekonstellatsioonide Instituudi direktor, süsteemse teraapia teemaliste raamatute kirjastuse Alma Lepik kirjastaja, konstellöör ja õpetaja. Instituudi väljaõppe programmid on jõudnud Tšiilisse, Uruguaisse, Brasiiliasse, Peruusse, Boliiviasse, Ekvadori, Kolumbiasse, Mehhikosse ja Hispaaniasse.

 2016 aastast on Tiiu õppinud Thomas Hübli juures (kes on kaasaegsem müstiline õpetaja) kuidas töötada kolektiivse traumaga ja osales tema väljaõppes TWT (Timless Wisdom Training) ja “Pocket Projecti” väljaõppes.
Alates 2020 aastast elab Tiiu Hamburgis, et olla lähemal oma tütre perele. Endiselt koolitab Tiiu online perekonstellatsioonide väljaõppegruppides Argentiinas ja Hispaanias, töötab kiindumussuhte traumadega klientidega ja teeb töötubasid. Tiiu on kirjutanud mitu raamatut hispaania keeles. Eesti keeles on 2013. aastal ilmunud raamat „Perekonna varjatud seadused. Suhete käsiraamat sünnist surmani“.
Tiiu räägib lähemalt oma elukäigust, kujunemisest ja perekonstellatsioonidest Raadio 2 saates Hallo, Kosmos!: http://r2.err.ee/…/4a6e28e1-8d54-49af-860b-b06da468efca
***
REGISTREERU TÖÖTUPPA SIIN: