Tiiu Bolzmann töötuba

Tiiu Bolzmann konstellatsioonide töötuba

Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa Hotel Tallinn, Toompuiestee 27

OSTA PILET

Tiiu Bolzmann on eesti päritolu rahvusvaheliselt tuntud ja lugupeetud süsteemne konstellöör ning pereterapeut, Argentiinas Buenos Aireses Ladina-Ameerika Perekonstellatsioonide ja Süsteemsete Lahenduste Keskuse asutaja ning süsteemsete lahenduste temaatilise kirjastuse Alma Lepik looja.

Osalema on oodatud kõik huvilised, kes soovivad paremini aru saada oma elus ja suhetes toimuvast, soovivad leida uudset vaatenurka oma eluväljakutsete ja kriiside käsitlemisele ning teha endale nähtavaks alateadlikud varjatud süsteemsed seosed.

OSALEMISTASU:

  • Pileti ostmine enne 1. juunit 120 eurot
  • Pileti ostmine kuni 18. juuni 140 eurot
  • Pileti ostmine alates 19. juuni 160 eurot
    Pausidel pakutav tee, kohv ja snäkk kuulub hinna sisse. Lõuna ei kuulu hinna sisse.

AEG: 2. juuli 2023 (pühapäev) kell 10.00-18.30.

KOHT: Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa Hotel Tallinn, Toompuiestee 27.

OSALEMINE: seminaril osalemiseks osta pilet SIIN

TÄIENDAV INFO: Kadri Riisik, tel. +372 52 76 247, kadri@empaat.ee

 

Tiiu Bolzmann, MA sündis 1946. aastal eesti põgenike laagris Saksamaal. Ta on päritolult eestlane, kodakondsuselt austerlane ja eestlane. Ta on õppinud Frankfurdi ülikoolis filosoofiat, pedagoogikat ja sotsioloogiat. Hiljem jätkas ta õpinguid Austrias Grazis ja sai Carl Rogersi kliendikeskse ja seejärel süsteemse pereteraapia terapeutiks.

Tiiu on töötanud terapeudi, ülikooli õppejõu, väljaõpete läbiviija ja organisatsioonide nõustajana. 1990 tutvus ta Bert Hellingeriga, kes on perekonstellatsioonide meetodi looja, ning õppis tema käe all perekonstellatsioone. Kümme aastat hiljem alustas taperekonstellatsioonide töö väljaõpetega Argentiinas, asutades esimese Ladina-Ameerika Perekonstellatsioonide Instituudi (endise nimega Argentiina Bert Hellingeri Instituut), mille nimi on täna Centro Latinoamericano de Constelaciones Familiares.

1998-2019 elas ja töötas Tiiu Argentinas, olles Ladina-Ameerika Perekonstellatsioonide Instituudi direktor, süsteemse teraapia teemaliste raamatute kirjastuse Alma Lepik kirjastaja, konstellöör ja õpetaja. Instituudi väljaõppe programmid on jõudnud Tšiilisse, Uruguaisse, Brasiiliasse, Peruusse, Boliiviasse, Ekvadori, Kolumbiasse, Mehhikosse ja Hispaaniasse.

2016 aastast on Tiiu õppinud Thomas Hübli juures (kes on kaasaegsem müstiline õpetaja) kuidas töötada kolektiivse traumaga ja osales tema väljaõppes TWT (Timless Wisdom Training) ja “Pocket Projecti” väljaõppes.
Alates 2020 aastast elab Tiiu Hamburgis, et olla lähemal oma tütre perele. Endiselt koolitab Tiiu online perekonstellatsioonide väljaõppegruppides Argentiinas ja Hispaanias, töötab kiindumussuhte traumadega klientidega ja teeb töötubasid. Tiiu on kirjutanud mitu raamatut hispaania keeles. Eesti keeles on 2013. aastal ilmunud raamat „Perekonna varjatud seadused. Suhete käsiraamat sünnist surmani“.
Tiiu räägib lähemalt oma elukäigust, kujunemisest ja perekonstellatsioonidest Raadio 2 saates Hallo, Kosmos!: http://r2.err.ee/…/4a6e28e1-8d54-49af-860b-b06da468efca

Perekonstellatsioonid on meetod, mis toob nähtavale nähtamatu ning selle rajaja on Bert Hellinger. See on tööriist, mis võimaldab meil tuvastada alateadlikke dünaamikaid, mis tekitavad meile väljakutseid ning takistavad meie kasvu- ja õppimisvõimalusi. Konstellatsioonis tulevad ilmsiks varem varjul olnud ja teadvustamata suhete dünaamikad, mis seeläbi võimaldavad emotsioonide, tunnete ja käitumise muutmist.

Konstellatsioonimeetodit kasutatakse täna väga paljudes erinevates eluvaldkondades, seal hulgas organisatsioonide nõustamisel, juriidilistes küsimustes, meditsiinis, pereteraapias, isiklikus arengus.  Konstellatsiooni meetod sobib lahendamaks nii hingelisi ja kehalisi haigusi, traumasid, depressiooni, vanemate ja laste vahelisi suhteid, paarisuhte konflikte, sõltuvusi, hirme ja foobiaid, seletamatu halva tunde põhjuseid kui ka saab käsitleda selle meetodiga tööalaseid, majanduslikke, juriidilisi ja eduga seotud teemasid. Konstellatsiooni kaudu tulevad ilmsiks alateadvuses olev, mis mõjutavad meid teadvustamatult: mahasurutud tunded, päritud käitumismustrid, teadvustamata sidemed, varjatud süütunded, hirmud ja foobiad.